טיפוגרפיה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • תגובות
    טיפוגרפיה

היי, קיבלתי משימה על מנת להציג את שמי בצורה הטובה ביותר באמצעות טיפוגרפיה מעניינת. ללא עזרת מחשב בכלל.
    איך אני מתחיל בכלל?!

טיפוגרפיה

תרגיל כיפי…
    בכדי לבצע תרגיל מסוג זה בצורה טובה+, עליך ראשית לצאת מהקופסא במחשבתך, טיפוגרפיה, בעניי, היא מעבר לסימבוליות של אותיות כסמלים, בטיפוגרפיה יש עניין במבנה האות עצמה, עם סריף או בלי, האם הסריף מקומר או אולי בעל זוויות חדות…וכו.. לפונט יש מה להגיד מעבר להיותו אות\סמל, יש פונטים "קשוחים" יש "יש עדינים" וכו..

בעבודתך השתדל לעסוק בשאלות אלו ולהעלות אותן בכל זמן תהליך העבודה בהתאם לאות שבחרת ולקונספט המנחה אותך.

אז איך מתחילים?
    אני מתעלם כרגע לגמרי מתהליכי המחקר ובניית קונספט, מכיוון שזה משהו שצריך תמיד להתעסק בו, תמיד צריך ללוות אותנו ברמות שונות בלי קשר לסוג העבודה אותה מבצעים.
    טכנית הייתי בוחר פונט אחד או יותר אשר מתאים לקונספט שלי, גם אם זה סתם תחושת בטן, בתהליך העבודה תוכל לברר אם זה אכן מתאים או לא.
    ומיישם טכניקות שונות (אותם גילית במחקר) עד אשר אני מרגיש כי הקונספט שלי מועבר בדרך התמציתית והברורה ביותר.

בעבודה יש להתייחס ל: אופי הפונט שבחרת, חיתוך אות, קומפוזיציה של חיתוך, קומפוזיצה של האות על הדף, גודל הפונט ועוד ועוד.

אני מציע שבתור התחלה פשוט תקיש בגוגל: typography
    כנס לחיפוש תמונות- שם תוכל לראות טכניקות מהממות, וזה בטוח יפתח לך את הראש לרעיונות מקוריים ויצירתייות לבצע את התרגיל. זה נקרא השראה.
    כנס, תתרשם ואז תמציא משהו משלך…
    מקווה שעזרתי
    תומר- תומסיו

נ.ב
    הלכתי מכות עם עצמי לא לכתוב לך איך לבצע את התרגיל ב: א. מחקר ב. קונספט…וכו. הכי כיף בתרגילים כאלה זה ניסוי ותעיה, תתחיל במחקר ותראה איך זה מתחיל לרוץ..

תוספת

ועוד משהו חשוב!! אל תפול לקלישאות!!!
    אל תצייר פרצוף עם אותיות, זה סתם מעצבן!!! הרוב עושים את זה פשוט גרוע!
    לך על מקוריות!!! ושהעבודה שלך תגיד משהו… אל תעשה את זה "יפה" כי אין לזה משמעות…:)

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך