gdesigner.co.il

כל מה שצריך לדעת על לימודי גרפיקהלימודי גרפיקה הם תחום עולה אקדמית ותעסוקתית,  בשל כך קיבצנו כמה עובדות חשובות לכל מי שעשוי להתעניין לגבי לימודי גרפיקה.


למה גרפיקה?

חשבו על כל מותג, סמל או מושג העולה על רוחכם. כמעט בטוח, בלא קשר לטיב המושג שבחרתם, שהדבר הראשון שחשבתם עליו היה איזושהו סוג של יצוג תמונתי: הצורה היחודית בה נכתבת המילה (GAP, תלמה, CROCSוכו'), הסמל הקשור למושג (סמל מדינה, סמל צבא, סימן כביש וכו') וכו'.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שחלקים אדירים מהמוח האנושי מוקדשים ישירות או בעקיפין לעיבוד מידע ויזואלי, והחוש העיקרי בו אנו אוספים מידע מן הסביבה, ולכן גם החוש העיקרי בו אנו "חושבים" או מדמיינים דברים, הוא חוש הראיה.

פסיכולוגים, פוליטיקאים ואנשי שיווק גילו את העובדה הבסיסית הזו הרבה לפני שמדעי הרפואה יכלו להביא את ההסבר הנ"ל, ולכן כבר למעלה מ200 שנה מתרכזת רוב התעמולה ומאמצי הפרסום באמצעים ויזואליים שונים: שלטי חוצות, סרטים, פרסומות טלביזיה, אינטרנט וכדומה.

הגרפיקה משמשת כמובן לא רק לצרכי פרסום או שכנוע: חלק נכבד מן האומנויות מועבר בצורה פלאסטית, כל מוצר חדש עובר תחת ידיו של מעצב חזות, ועוד כהנה וכהנה דוגמאות.


מה זה לימודי גרפיקה?

לימודי גרפיקה הוא שמם של מגוון מסלולי לימוד שונים, השונים במקצת זה מזה. למסלולים הרבים שמות רבים עוד יותר, אך המגמות העיקריות כוללות לימודי גרפיקה ממוחשבת, אנימציה וגרפיקת אינטרנט, גרפיקה תלת מימדית, עיצוב ועריכת תמונות ווידאו.

כאמור כמעט כל מוסד לימודים נותן שמות שונים במקצת למגמות הללו, ומאפשר תמהילים שונים של שילובים בין הנ"ל.
לימודי גרפיקה

למי זה מתאים?

כושר יד, או היכולת לצייר יפה או להעתיק בדיוק, חדלו מזמן להיות אבן הבוחן של ההתאמה ללימודי גרפיקה.

אמנם כישרון ציור אף פעם לא מפריע, אך מה שחשוב מכך בהרבה ללימודי גרפיקה (ומה שמשחק תפקיד חשוב הרבה יותר במבחני הקבלה לדוגמא) הוא כושר יצירתיות ומוטיבציה.


מה משך זמן הלימודים והיכן ניתן ללמוד?

לימודי גרפיקה הם בדרך כלל לימודים המקבילים לתואר ראשון (BA), ולכן משכם בדרך כלל שלוש שנים, לעיתים ארבע. קיימים מגוון מוסדות לימוד לנושא, ביניהם נזכיר את המכון הטכנולוגי בחולון (HIT), בית הספר הגבוהה לעיצוב "בצלאל" בירושלים, מכללת הדסה, ומוסדות רבים אחרים.


כמה עולים לימודי גרפיקה?

התשובה תלויה בסוג מוסד הלימודים בו בחרתם. באם מדובר במוסד לימודים מסובסד על ידי המדינה (כמו בית הספר בצלאל, אוניברסיטאות, וחלק נכבד מן המכללות), שכר הלימוד עולה על כ10000 שקלים בשנה. במוסדות פרטיים שכר הלימוד יכול להגיע עד לסכום של 30000 שקל בשנה.


ומה הלאה?

מובן כי לימודי גרפיקה הם רק השלב הראשון בדרכם להפוך לגרפיקאים מוצלחים. מרבית הבוגרים מעדיפים להשתלב מיד בתעשייה או במשרדי גרפיקאים גדולים מיד עם סיום הלימודים, לפחות לזמן קצר בכדי לצבור ניסיון בעבודה עצמאית.
13/08/2012    המאמר עודכן בתאריך 13/08/2010    gdesigner.co.il
פורום עיצוב גרפי

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר gdesigner.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 gdesigner.co.il כל הזכויות שמורות
אתר גרפיקאים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום עיצוב גרפי
מעוניינים ללמוד עיצוב גרפי? דברו עם נציג להצעה מעולה
072-3301057

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!