gdesigner.co.il

מחירון גרפיקאים – ההבדלים בין פרילנסרים למשרד עיצוב


בונים אתר חדש? מעוניינים לשנות את הלוגו של החברה שלכם? מבקשים למתג את עצמכם מחדש? זה הזמן לפנות אל גרפיקאים שיכינו עבורכם את מה שאתם צריכים.
 
כשאנחנו מסתכלים על מחירון של גרפיקאים עלינו לקחת בחשבון, את השינויים שהתרחשו בתחום בשנים האחרונות, והשפיעו הן על תוכן העבודות של העוסקים בתחום והן על הקשר בין גרפיקאים ללקוחות שלהם, ומן הסתם גם על המחירים שהם גובים

מדובר על שלוש שינויים עיקריים:


תחום הגרפיקה התרחב ואיננו עוד תחום של דפוס בלבד אלא גם של אמצעים דיגיטליים (אתרי אינטרנט, באנרים לפרסום און ליין, עמודי פייסבוק ועוד)

מרבית הגרפיקאים בתחום הם פרילנסרים שנשכרים לפרויקטים או לעבודות ממושכות, וקובעים בעצמם את המחירים שהם גובים מהלקוחות שלהם, על פי סוג העבודה, משך הזמן שהם משקיעים בביצועה וניסיונם בתחום.

הקשר עם הלקוח השתנה. לעיתים גרפיקאים לא פוגשים כלל את הלקוח, וכל הקשר נעשה דרך המיילים בלבד.
כאמור, כל אחד מהשינויים שחלו בתחום במהלך השנים, השפיע על המחירים שגובים גרפיקאים על עבודותיהם. במאמר זה נתייחס הן לשאלת המחירים בתחומים שונים, וכן כיצד אפשר להפחית עלויות בצורות שונות, עם זה באמצעות עבודה עם פרילנסרים ועם זה באמצעות עבודה עם מעצבים מחו"ל.
מעוניינים בעיצוב גרפי? רוצים שהמסר שלכם ייחרט לכולם בזיכרון? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

מחירון גרפיקה מעודכן ל-2016/2017

המחירון שנציג כעת יתחלק לשני חלקים, מחירון של מוצרי נייר, ומחירון של מוצרי אינטרנט. צריך לומר שמדובר על מחירון קלאסי, כלומר של משרדי גרפיקה. בהמשך נתייחס גם לשאלה של פרילנסרים. יש לומר המחירים שאנחנו מציינים כאן אינם כוללים מע"מ.

כמה יעלה לכם עיצוב מוצרי אינטרנט?

כשמדברים על עיצוב באינטרנט הכוונה למספר מוצרים עיקריים:
עיצוב באנר לאתר – המחיר נקבע על פי גודל הבאנר. והמוטיבים אשר נכללים בו. למשל, האם הוא סטטי או דינאמי, האם הוא תופס את כל המסך או חלק ממנו.
מחיר העבודה יתחיל מ-150 שקל.

עיצוב באנרים לפרסום – המחיר נקבע על פי גודל וסוג הבאנר.
מחיר העבודה יתחיל מ-500 שקל

באנר תמונות מתחלפות בפלאש יתחיל מ-300 שקל

עיצוב עמוד נחיתה – המחיר נקבע על פי רמת העמוד והמורכבות שלו:
מחיר עמוד נחיתה בסיסי, יתחיל מ-250 שקל.
מחיר עמוד נחיתה עם פונקציות מיוחדות, יתחיל מ-500 שקל.  


עיצוב אתר אינטרנט – ברמת העיקרון, מחיר עיצוב אתר אינטרנט הוא חלק מעיצוב של בניית אתר. על כן המחיר יגיע לסכומים של 3500-4000 שקל. המחירים משתנים בהתאם לאפיון האתר על פי צורכי הלקוח.

אתרים בעיצוב של MOONART 072-3302291

אך ניתן לפרק את העיצוב לחלקים. למשל, עיצוב HEADER (החלק העליון של האתר) נע בין 350 ל-700 שקל, תלוי במורכבות העיצוב.
מחיר עיצוב אתר HTML 5 סטטי  כולל עיצוב רספונסיבי, יתחיל ב-2,800 שקל (תלוי בכמות העמודים של האתר)
מחיר עיצוב אתר פלאש  יתחיל ב-1,000 שקל (המחיר יעלה עם כמות העמודים באתר)
מחיר עיצוב אתר וורדפרס כולל עיצוב רספונסיבי ומערכת ניהול , יתחיל ב-4,000 שקל.
מחיר עיצוב אתר תדמית כולל מערכת ניהול, יתחיל מ3,500 שקל
מחיר חנות וירטואלית בסיסית יתחיל ב-4,000 שקל
מחיר חנות וירטואלית מתקדמת עם אפיונים מיוחדים יתחיל ב-7,500 שקל
 
כמה יעלה לכם עיצוב מוצרי נייר?

למרות שחלק גדול מעבודת העיצוב של גרפיקאים היא בעיצוב און ליין, הרי שעיצוב מוצרי נייר לא נעלם מהנוף שלנו, הנה מגוון דוגמאות למחירים של עבודות עיצוב אלו.
מחיר עיצוב לוגו –השיקולים לקביעת המחיר הם לא רק הגודל והסגנון אלא גם הרזומה של המעצבב. מעצבים מתחילים ייקחו מחיר נמוך יותר ממעצבים מנוסים. יש לומר, עבורם עבודת עיצוב לוגו היא דבר חשוב שהם יכולים להוסיף לתיק העבודות שלהם ולכן הם יסכימו לקחת מחיר נמוך יותר ממעצבים מנוסים.
המחיר נע בין 750 ל-1500 שקל.

לוגואים בעיצוב יפעת מסטודיו יפעת 052-5398278

עיצוב חוברת – המחיר תלוי בכמות העמודים, סוג החוברת וסוג העיצוב שנדרש עבורה.
המחיר נע בין 1500 ל-2500 שקל.

עיצוב כרטיסי ביקור – מדובר בדרך כלל מדובר על עיצוב בסיסי.
המחיר נע סביב 350 שקל.

עיצוב ברושור – המחיר ינוע בין 600 ל-1100 שקל תלוי בגודל העמוד.

עיצוב עמוד בגודל A5 יתחיל ב-600 שקל, עיצוב עמוד A3 יתחיל ב-1100 שקל

עיצוב אריזה למוצר – מדובר על תחום התמחות של מעצבים גרפיים, ולא כולם יודעים לעשות זאת. המחיר מתחיל ב-2500 שקל ויכול להגיע גם לסכום כפול מזה.
עיצוב ניירת משרדית – מדובר על ניירות מכתבים, מעטפות וכדומה.
המחיר נע סביב 300 שקל.

עיצוב פלייר – מחיר הכנה ועיצוב של פלייר משתנה בהתאם לאופי שלו.
עיצוב דו צדדי נע סביב 500 שקל. עיצוב של פלייר חד צדדי, נע סביב 250-300 שקל.
עיצוב דיסק – המחיר נע סביב 600 שקל.

יש לציין שעל כל זה, יש גם עבודה שוטפת, כלומר מעצבים שעובדים עם עסקים באופן חודשי, כמות עיצובים קבועה לצרכים שונים. במידה והחוזה הוא כזה, הרי שעלות העסקה תנוע סביב 5000 שקל בחודש.

כיצד ניתן להפחית בעלויות?

ישנן 2 דרכים להפחית את עלויות מיתוג העסק, כלומר הפחתת עלויות העיצוב. הראשונה, שימוש בפרילנסרים. ניתן למצוא גרפיקאים שעובדים מהבית, במסגרת חוזה עבודה פרילנס מול לקוחות. מחיר העסקת פרילנס יכול להתבצע על בסיס עבודה מסוימת או על בסיס שעתי. קובעים מכסת שעות חודשית, ועל פיה משלמים. עלות שעת פרילנס לרוב, היא 200 שקל, כולל מע"מ.
החיסכון בא לידי ביטוי, שהחברה לא מחויבת בחוזה של עובד-מעסיק (לא משלמת עליו ביטוח לאומי, לא משלמת לו פיצויים וכדומה), וכן ניתן בשעת עבודה לתחום מספר רב של עיצובים, על פי הצורך.

מה שכן צריך לזכור, שהרבה פעמים פרילנסרים קובעים מראש כמות סקיצות ותיקונים שניתן לבצע על עבודה מסוימת, לרוב מדובר ב-3 תיקונים. כך שצריך לבחור פרילנס מקצועי ומנוסה שיספק עבודה טובה.

אפשרות שנייה, היא להעסיק מעצבים דרך האינטרנט מחו"ל. האתר הבולט כיום הוא FIVERR, פיבאר. מדובר באתר שהקימה חברה ישראלית מבנימינה ובמסגרתו אנשים משלמים 5 דולר לנותני שירותים שונים, בפרט גרפיקאים. 4 דולר הולך לגרפיקאי, דולר הולך לחברה. היתרון של שירות זה הוא כמובן במחיר וכן בשירות המהיר. עם זאת צריך לזכור, לא כל דבר ניתן לעצב בצורה כזו, אך במקרים של עבודות קטנות, זה בהחלט יכול להיות פתרון לחסכון במחיר.

יש לציין, שמלבד FIVERR, יש אפשרויות לגייס מעצבים גרפיים מחו"ל דרך אתרי פרילנס מקומיים ובינלאומיים וכן דרך רשתות חברתיות, אם מגייסים אותם ממדינות כמו הודו, פיליפינים, תאילנד ועוד. אך יש לקחת בחשבון, מעצם העובדה שהם לא דוברי עברית, ייתכן מאוד שייווצרו קשיים שונים בתקשורת בזמן העבודה, מה שעלול לגבות מכם זמן וכן עלויות.

לפני סיום חשוב לציין, המחירים שאליהם תיחשפו יהיו שונים ולו מהעובדה שכל מעצב, בוודאי פרילנס, קובע את המחיר שהוא גובה בהתאם לכמות העבודה שיש לו, ניסיון, סוג העיצוב שהוא מתמחה בו, משך זמן העבודה שהוא משקיע וגם כמות העבודה שאתם מספקים לו. לכן אם מצאתם גרפיקאי מוכשר שיכול לספק לכם עבודות איכותיות, רצוי לעבוד איתו לאורך זמן ועל כמויות גדולות של עיצוב.

מחירי עיצוב גרפי משתנים בהתאם למקצועיות המעצב, ניסיונו וגודל העבודה. מעצב בעל ניסיון רב ידרוש תשלום גבוה יותר, אך אתם תדעו שהעיצוב שלכם יצא מוצלח, בוודאות. כשתשאירו את הפרטים שלכם, יחזרו אליכם מעצבים פרילנסרים מהטובים ביותר בארץ, שיבטיחו את המסר שלכם כולם יזהו מרחוק16/08/2014    המאמר עודכן בתאריך 22/04/2019    gdesigner.co.il
פורום עיצוב גרפי

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר gdesigner.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 gdesigner.co.il כל הזכויות שמורות
אתר גרפיקאים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום עיצוב גרפי
מחפשים גרפיקאי/ת מומלצת? בואו דברו איתנו
אנחנו עובדים עם גרפיקאים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!