Figma (תוכנת פיגמה) הוא כלי עיצוב ואב-טיפוס מבוסס ענן המאפשר למשתמשים ליצור עיצובים מדהימים ואינטראקטיביים מבחינה ויזואלית. עם הממשק האינטואיטיבי והתכונות החזקות שלה, פיגמה תוכנה הפכה לבחירה פופולרית בקרב מעצבים וצוותי עיצוב.

אחד היתרונות המרכזיים של Figma הוא התכונות השיתופיות שלה. מעצבים מרובים יכולים לעבוד על אותו פרויקט בו זמנית, מה שמאפשר שיתוף פעולה ומשוב בזמן אמת וללא מאמץ. וכן, זה מבטל את הצורך בשיתוף חוזר ונשנה של קבצים ומבטיח שכולם יהיו מתואמים לאורך תהליך העיצוב.

 

בניגוד לתוכנת עיצוב מסורתית, פיגמה תוכנה אינה תלויה בפלטפורמה. ניתן לגשת אליה ולהשתמש בה בכל מערכת הפעלה, כולל Windows, macOS ואפילו לינוקס. הרבגוניות הזו מאפשרת למעצבים לעבור בצורה חלקה בין מכשירים ולעבוד על העיצובים שלהם מכל מקום, ללא בעיות תאימות.

 

פיגמה תוכנה חורגת מיצירת עיצוב בלבד; היא מציעה גם יכולות אבות טיפוס עוצמתיות. מעצבים יכולים ליצור בקלות אבות טיפוס אינטראקטיביים על ידי הוספת אלמנטים ניתנים ללחיצה, מעברים והנפשות לעיצובים שלהם. זה מאפשר לבעלי עניין וללקוחות לחוות את העיצוב כאב טיפוס פונקציונלי ואינטראקטיבי לחלוטין, ומאפשר משוב וקבלת החלטות טובים יותר.

 

היכולות הנרחבות של פיגמה

 

Figma מציעה מגוון רחב של תכונות עוצמתיות המאפשרות למעצבים להגשים את הרעיונות שלהם. מאלמנטים עיצוביים בסיסיים ועד אנימציות מורכבות, Figma מכסה הכל.

ראשית, Figma מספקת סט מקיף של כלי עיצוב, כולל עריכה וקטורית, בקרות טיפוגרפיה וניהול צבעים. מעצבים יכולים ליצור ולתפעל צורות, נתיבים וטקסט בקלות, מה שמעניק להם שליטה מלאה על ההיבטים הוויזואליים של העיצובים שלהם.

בנוסף לכלי עיצוב בסיסיים, Figma מציעה גם תכונות מתקדמות כמו תכונות התאמה ורכיבים. תכונות ההתאמה מאפשרות למעצבים ליצור עיצובים רספונסיביים המותאמים לגדלים ולכיוונים שונים של מסך. רכיבים, לעומת זאת, מאפשרים למעצבים ליצור אלמנטים עיצוביים הניתנים לשימוש חוזר שניתן לעדכן בקלות על פני משטחי יצירה מרובים, מה שמבטיח עקביות ויעילות בתהליך העיצוב.

יכולת בולטת נוספת של Figma היא ספריית התוספים הנרחבת שלה. תוספים אלה משפרים את הפונקציונליות של Figma על ידי הוספת כלים נוספים, אינטגרציות ואפשרויות אוטומציה. מניהול נכסי עיצוב ועד בדיקות משתמשים, ישנם תוספים זמינים כמעט לכל צורך עיצובי, התוספים מאפשרים למעצבים להתאים אישית את זרימת העבודה שלהם ולייעל את תהליך העיצוב שלהם.

יתר על כן, Figma תומכת במערכות עיצוב, מה שהופך אותה לבחירה אידיאלית עבור צוותי עיצוב העובדים על מספר פרויקטים. מעצבים יכולים ליצור ולתחזק מערכת עיצוב מרכזית בתוך Figma, להבטיח עקביות בכל הפרויקטים. זה מפשט את שיתוף הפעולה ומקל על איטרציה עיצובית יעילה.

לבסוף, Figma מאפשרת למעצבים לשתף בקלות את העיצובים שלהם עם בעלי עניין ולקוחות. מעצבים יכולים ליצור קישורים הניתנים לשיתוף המאפשרים לאחרים לצפות בעיצובים ולהגיב עליהם ללא צורך בחשבון Figma. זה מייעל את תהליך המשוב ומבטיח תקשורת יעילה בין כל הצדדים המעורבים.

 

למי התוכנה מתאימה

 

Figma מועילה למגוון רחב של משתמשים, ממעצבים בודדים ועד צוותי עיצוב גדולים. פרילנסרים ומעצבים עצמאיים יכולים למנף את היכולות של Figma ליצור ולחזור על העיצובים שלהם ביעילות. התכונות השיתופיות שלו מאפשרות להם לשתף בקלות את עבודתם עם לקוחות ולקבל משוב בזמן אמת.

צוותי עיצוב, בין אם קטנים ובין אם גדולים, יכולים להפיק תועלת רבה מהאופי השיתופי של Figma. מעצבים מרובים יכולים לעבוד בו-זמנית על אותו פרויקט, ולבטל את הצורך במערכות בקרת גרסאות מסובכות. זה מטפח שיתוף פעולה חלק ומבטיח שכולם יהיו מתואמים לאורך תהליך העיצוב.

גם מנהלי מוצר ומפתחים יכולים למצוא ערך בפיגמה תוכנה. עם יכולות האב-טיפוס האינטראקטיביות שלה, Figma מאפשרת להם לדמיין ולבדוק את חווית המשתמש לפני תחילת הפיתוח. זה חוסך זמן ומשאבים על ידי זיהוי בעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם והבטחת תהליך פיתוח חלק יותר.

סטארט-אפים ועסקים קטנים יכולים לנצל את האופי החסכוני של Figma. כתוכנה מבוססת ענן, Figma מבטלת את הצורך בחומרה ורישיונות יקרים. הוא מציע מודל מנוי המתאים לרמות תקציב שונות, מה שהופך אותו לנגיש לעסקים בכל הגדלים.

מוסדות חינוך יכולים גם להפיק תועלת מ-Figma ככלי הוראה. באמצעות Figma בקורסי עיצוב, התלמידים יכולים ללמוד את יסודות העיצוב ולשתף פעולה בפרויקטים בסביבה אמיתית. הממשק האינטואיטיבי וקלות השימוש של Figma הופכים אותה לבחירה אידיאלית לחשיפת תלמידים לעולם העיצוב.

 

האם פיגמה היא תוכנה חינמית

 

Figma מציעה מגוון אפשרויות תמחור, כולל תוכנית בחינם. הגרסה החינמית של Figma מספקת למשתמשים גישה לרבות מהתכונות החיוניות שלה, מה שהופך אותה לבחירה מצוינת עבור יחידים או צוותים קטנים עם תקציב מוגבל. עם התוכנית החינמית, משתמשים יכולים ליצור ולערוך עיצובים, לשתף פעולה עם אחרים, ואפילו לשתף את עבודתם עם לקוחות או בעלי עניין.

עם זאת, חשוב לציין שהתוכנית החינמית מגיעה עם כמה מגבלות. לדוגמה, משתמשים בחינם מוגבלים מבחינת מספר הפרויקטים שהם יכולים ליצור וכמות שטח האחסון שיש להם. בנוסף, תכונות מתקדמות מסוימות, כגון היסטוריית גרסאות וספריות צוות, זמינות רק למשתמשים בתוכניות בתשלום של Figma.

למי שדורש פונקציונליות נוספת וגמישות, Figma מציעה מנוי בתשלום בשם Figma Professional. תוכנית זו פותחת מגוון תכונות פרימיום, כולל פרויקטים ללא הגבלה, קיבולת אחסון מוגברת וכלי שיתוף פעולה מתקדמים. התוכנית המקצועית מספקת גם גישה לתכונות מערכת העיצוב של Figma, המאפשרות לצוותים לבסס דפוסי עיצוב ורכיבים עקביים לאורך הפרויקטים שלהם.

מבנה התמחור של Figma נועד לתת מענה למגוון רחב של משתמשים, מיחידים ועד ארגונים גדולים. התוכנית החינמית משמשת כהקדמה מצוינת לתוכנה, ומאפשרת למשתמשים לחקור את היכולות שלה ולקבוע אם היא עונה על הצרכים שלהם. למי שדורש תכונות מתקדמות יותר או שיש לו פרויקטים בקנה מידה גדול יותר, שדרוג לתוכנית Professional מציע סט מקיף של כלים והטבות.

 

פיגמה תוכנה

 

היתרונות הנוספים של גרסת הפרימיום של פיגמה

 

שדרוג לגרסת הפרימיום של Figma מציע למשתמשים מגוון יתרונות ותכונות נוספות שיכולות לשפר משמעותית את זרימת העבודה העיצובית שלהם. אחד היתרונות המרכזיים של גרסת הפרימיום הוא היכולת לשתף פעולה עם חברי צוות ללא הגבלה, מה שמאפשר עבודת צוות חלקה וניהול פרויקטים יעיל. בעזרת שיתוף פעולה בזמן אמת, מעצבים מרובים יכולים לעבוד על אותו פרויקט בו-זמנית, מה שמקל על מתן משוב, לעבוד שוב על עיצובים ולהבטיח שכולם מתואמים לאורך התהליך.

יתרון נוסף של גרסת הפרימיום הוא היכולת לגשת ולנצל את תכונות מערכת העיצוב הנרחבות של Figma. מערכות עיצוב עוזרות לשמור על עקביות ויעילות בפרויקטי עיצוב, ומאפשרות לצוותים ליצור ולשתף רכיבים, סגנונות והנחיות לשימוש חוזר. זה לא רק חוסך זמן אלא גם מבטיח שפה עיצובית מגובשת ומאוחדת בכל הפרויקטים.

בנוסף, גרסת הפרימיום של Figma מספקת למשתמשים אמצעי אבטחה ובקרות משופרים. עם הרשאות משתמש מתקדמות ובקרות גישה, צוותים יכולים להבטיח שקובצי עיצוב רגישים יהיו נגישים רק לאנשים מורשים. זה חשוב במיוחד עבור ארגונים המטפלים במידע סודי של לקוחות או בעיצובים קנייניים.

יתר על כן, גרסת הפרימיום של Figma מציעה קיבולת אחסון מוגברת, המאפשרת למשתמשים לאחסן מספר גדול יותר של קבצי עיצוב ונכסים. זה מועיל במיוחד עבור צוותים שעובדים על מספר פרויקטים בו-זמנית או אלה העוסקים בקבצי עיצוב בקנה מידה גדול הדורשים שטח אחסון רב.

לבסוף, גרסת הפרימיום של Figma מספקת למשתמשים תמיכה, עדיפות וגישה למשאבי הצלחה של לקוחות. המשמעות היא שמשתמשים יכולים לקבל סיוע והכוונה בזמן מצוות התמיכה של Figma, מה שמבטיח חוויה חלקה ופרודוקטיבית בזמן השימוש בתוכנה.

 

איך לשלוט בתוכנת פיגמה

 

שליטה ב-Figma דורשת תרגול, סבלנות ונכונות לחקור את התכונות והפונקציות השונות שלה. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם להיות מיומנים בשימוש ב- Figma:

 

 1. הכירו את הממשק: קחו את הזמן להבין את הפריסה והארגון של הממשק של Figma. חקרו את החלוניות, הכלים והתפריטים השונים הזמינים. ההבנה כיצד הכל בנוי תקל על הניווט ואיתור התכונות שאתם צריכים.
 2. למדו קיצורי מקלדת: Figma מציעה מגוון של קיצורי מקלדת שיכולים להאיץ משמעותית את זרימת העבודה. קחו את הזמן כדי ללמוד ולשנן את קיצורי הדרך הללו, מכיוון שהם יכולים לעזור לבצע משימות בצורה יעילה יותר ולחסוך זמן יקר.
 3. השתמשו בתוספים: ל- Figma יש מערכת אקולוגית תוססת של תוספים שיכולה להרחיב את הפונקציונליות שלה. חקרו את התוספים הזמינים וזהו את אלה שיכולים לשפר את תהליך העיצוב והפרודוקטיביות שלכם. החל מפלטות צבעים ועד ספריות נכסי עיצוב, תוכלו למצוא תוספים זמינים לצרכים שונים.
 4. הצטרפו לקהילות Figma: שיתוף פעולה עם קהילת Figma יכול להיות דרך מצוינת ללמוד ממשתמשים מנוסים ולגלות טיפים וטריקים חדשים. הצטרפו לפורומים מקוונים, השתתפו באתגרי עיצוב, ועקבו אחר מומחי Figma במדיה החברתית כדי להישאר מעודכנים במגמות ובטכניקות האחרונות.
 5. נצלו את ההדרכות והמשאבים: Figma מספקת שפע של מדריכים ומשאבים באתר הרשמי שלהם. נצלו את החומרים הללו כדי ללמוד את הפרטים הקטנים של התוכנה. בנוסף, ישנם מדריכים מקוונים רבים וקורסי וידאו זמינים שיכולים לשפר עוד יותר את ההבנה שלכם בתוכנה.
 6. תרגול, ניסוי וחזרה: הדרך הטובה ביותר לשלוט בפיגמה היא באמצעות תרגול מעשי. התנסו בפרויקטי עיצוב שונים, נסו תכונות חדשות ושכללו את העיצובים. ככל שתשתמשו יותר ב- Figma, כך תהיו בטוחים ומיומנים יותר.

 

איך פיגמה יכולה לשדרג את תהליך העיצוב

 

Figma חוללה מהפכה בתהליך העיצוב על ידי הצעת פלטפורמה שיתופית המייעלת את זרימת העבודה ומשפרת את הפרודוקטיביות. הנה כמה דרכים שבהן Figma יכולה לשדרג את תהליך העיצוב שלכם:

 

 1. שיתוף פעולה חלק: Figma מאפשרת למעצבים מרובים לעבוד בו-זמנית על פרויקט, מה שמקל על שיתוף הפעולה ומספק משוב בזמן אמת. עם התשתית מבוססת הענן שלו, חברי הצוות יכולים לגשת ולערוך עיצובים מכל מקום, תוך טיפוח שיתוף פעולה חלק ללא היתקלות בבעיות בקרת גרסאות.
 2. שילוב מערכות עיצוב: Figma מאפשרת יצירה ותחזוקה של מערכות עיצוב, המשמשות כמרכז מרכזי לנכסי עיצוב, רכיבים וסגנונות. אינטגרציה זו מבטיחה עקביות בין פרויקטים ומאפשרת עדכוני עיצוב ואיטרציות יעילים.
 3. אב טיפוס ועיצוב אינטראקטיבי: Figma מציעה אבות טיפוס עוצמתיות, המאפשרים למעצבים ליצור אבות טיפוס אינטראקטיביים ומונפשים ללא צורך בכלים נוספים. תכונה זו מאפשרת לבעלי עניין לדמיין ולחוות את העיצוב בצורה מציאותית, מה שמאפשר משוב וקבלת החלטות טובים יותר.
 4. Handoff למפתחים: Figma מפשטת את תהליך המסירה על ידי מתן גישה למפתחים למפרטי עיצוב, נכסים וקטעי קוד CSS. המעבר החלק הזה בין עיצוב ופיתוח מבטיח דיוק ומצמצם את הזמן המושקע בתקשורת והבהרות.
 5. עיצוב גרסאות והיסטוריה: Figma שומרת אוטומטית איטרציות עיצוביות, ומאפשרת למעצבים לסקור גרסאות קודמות ולבטל שינויים במידת הצורך. תכונה זו מספקת רשת ביטחון ומסייעת למעצבים לעקוב ולנהל שינויים ביעילות.
 6. ארגון קבצי עיצוב: תכונות ארגון הקבצים החזקות של Figma, כגון דפים, מסגרות ושכבות, עוזרות למעצבים לשמור על הפרויקטים שלהם מאורגנים היטב וניתנים לניהול בקלות. מערכת ארגונית זו מאפשרת ניהול ושיתוף פעולה יעיל של פרויקטים, במיוחד בעבודה על פרויקטים מורכבים וגדולים.
מונה אריאל מעצבת גרפית
מונה אריאל
בעלת סטודיו MOONART

מנהלת פורום עיצוב גרפי באתר

בשנת 2004 הקמתי את סטודיו MOONART אותו הפכתי לבית חם עבור לקוחותיי. במהלך שנות קיומו יצר סטודיו MOONART  פתרונות יצירתיים במגוון רחב של פרויקטים עבור מאות לקוחות, בתי עסק וחברות קטנות ובינוניות, במקצועיות שאינה יודעת פשרות ובהתאמה מדויקת לצרכים הייחודיים של כל לקוח. הניסיון, הידע ובעיקר האהבה הם שהפכו עם השנים את הסטודיו לבית. למידע נוסף על מונה והסטודיו